Krystalicznie czysta woda? Tak, to jest możliwe.

23-01-2020

Chcesz mieć w swoim basenie krystalicznie czystą wodę? Przeczytaj nasz krótki poradnik jak uzyskać taki efekt. Jeżeli poniższe wskazówki nie zadziałają to bardzo prosimy o kontakt telefoniczny. Razem coś wymyślimy. :)

 

 

  1. Zbadaj pH wody testerem ręcznym lub fotometrem. Idealny poziom pH to 7.0-7.4.
  2. Jeżeli pH jest za wysokie to musisz je obniżyć, służy do tego preparat „ph minus”. Jednak jeśli ph okaże się za niskie to powinieneś użyć środka „ph plus”.
  3. Kolejnym krokiem jest dezynfekcja. Po napuszczeniu wody do basenu należy szokowo zdezynfekować wodę – najlepiej w tym przypadku sprawdza się szybko rozpuszczalny chlor w granulacie np. Rainbow Quick chlor granulat, Bayrol Chlorifix. Szokowa dezynfekcja niszczy bakterie, wirusy i inne mikroorganizmy.

Koniecznie pamiętaj aby nie wchodzić do wody od razu po szokowej dezynfekcji. Poczekaj kilka godzin aż woda zostanie przefiltrowana, następnie zbadaj zawartość chloru w wodzie. Odpowiednia wartość chloru w wodzie to 0,3-0,6mg/l.

Do utrzymania stałej dezynfekcji możesz użyć wolno-rozpuszczalnych tabletek chlorowych tj. Rainbow Maxi Chlor, Bayrol Chlorilong, które najlepiej włóż do bojki basenowej.

  1. Pamiętaj o sprawdzaniu wartości ph wody – minimum raz w tygodniu. Jeśli pH nie będzie odpowiednie, to chlor i inne środku pomocnicze nie będą działały prawidłowo.
  2. Dodatkowo możesz stosować Antyglon (Rainbow Alba Super, Bayrol Desalgine) oraz koagulant w płynie(Rainbow Super Flock, Bayrol Quickflock) i saszetkach (Rainbow Flockfix, Bayrol Superflock). Instrukcje w języku polskim znajdują się na opakowaniach.
  3. Ważnym elementem krystalicznie czystej wody jest filtracja. Jeżeli woda nie będzie filtrowana to wszelkie zanieczyszczenia pozostaną w wodzie. Najlepiej sprawdzają się filtry piaskowe.

Woda basenowa powinna być filtrowana  3 razy na dobę – tj. cała objętość basenu powinna trzy razy przepłynąć przez filtr.

  1. Wszystkie preparaty stosuj przy włączonej pompie obiegowej. Zawsze pamiętaj o postępowaniu wg instrukcji z opakowań.
  2. Nigdy nie stosuj witaminy C do uzyskania klarownej wody! Działanie kwasu askorbinowego jest chwilowe, dlatego efekt „WOW” też trwa tylko moment. Po kilku godzinach woda wraca do stanu pierwotnego, a odczyn wody staje się tak niestabilny, że uzdatnianie wody chemią basenową nie przynosi żadnego skutku. Wodę po użyciu witaminy C najlepiej wymienić na „świeżą”.  

Czysta woda w basenie

Czysta woda w basenie

Warunkiem nieskazitelnie czystej wody w Państwa basenie, jest odpowiednia higiena wody oraz czystość elementów wyposażenia. Aby właściwie dbać o akwen, trzeba korzystać z odpowiednio dobranej chemii basenowej i akcesoriów.

Chemia basenowa wysokiej jakości

Utrzymanie właściwych parametrów wody i ich systematyczna kontrola decyduje o skuteczności procesu dezynfekcji. Dzięki chemii najwyższej jakości utrzymanie właściwych parametrów jest znacznie łatwiejsze. W naszej ofercie znajdą Państwo produkty tylko renomowanych producentów, które gwarantują najlepsze efekty.