BWT BENAMIN FRESH 22kg - sprzedaż czasowo wstrzymana

BWT BENAMIN FRESH

- roztwór tlenu aktywnego do długookresowej dezynfekcji, przeznaczony do dozowania przez automatyczne stacje dozujące. Opakowanie 22kg

Metoda tlenowa

BWT BENAMIN FRESH 22 kg - sprzedaż czasowo wstrzymana

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU

Benamin FRESH jest to płynny preparat na bazie tlenu aktywnego, stosowany do dezynfekcji i zwalczania glonów i bakerii znajdujących się w wodzie basenowej, wody pitnej, chłodzącej, użytkowej oraz wodzie przygotowywanej dla przemysłu, np. chemicznego, mięsnego, farmaceutycznego, spożywczego.
Można także stosować go do dezynfekcji ogólnej instalacji wodnych i kanalizacyjnch oraz zbiorników, pojemników. Skutecznie i szybko niszczy bakterie, algi, wirusy i grzyby oraz zanieczyszczenia organiczne. Preparat Benamin FRESH zawiera 35% roztwór tlenu aktywnego.

Własności: Nie zawiera chloru, pozbawiony zapachu, pH obojętne, nie pieni się. (Można stosować jednocześnie preparat glonobójczy BWT Algicid Super)

DZIAŁANIE
Preparat Benamin FRESH - do dezynfekcji wody basenowej bez użycia chloru stosuje się płynny preparat Benamin Fresh. Środek ma wyższe stężenie substancji utleniających niż Benamin Sporex i zapewnia kompletną dezynfekcję wody. Produkt jest gotowy do użycia, a dozowany jest bezpośrednio z pojemnika fabrycznego. W wyniku jego działania uzyskujemy wodę bez smaku i przykrego zapachu chloru.

FRESH nie podwyższa pH wody, preparat może być stosowany w wodzie o każdej twardości, nie powoduje wytrącenia się osadu, jest bezzapachowy.
Skuteczność tlenu aktywnego spada w temperaturze powietrza powyżej 28ºC.

SPOSÓB STOSOWANIA / DAWKOWANIE
W większości przypadków środek Benamin FRESH używany jest do dezynfekcji z wykorzystaniem automatycznych stacji dozująco-kontrolnych.

Zalecane ilości preparatu:
- przy pierwszym uruchomieniu / ponownym uruchomieniu po przerwie/ duża ilość glonów : przeprowadzić chlorowanie szokowe, a następnie po 3 dniach zacząć dozowanie FRESH w dawce 1 litr / 10m3 wody. Jednocześnie wlać do basenu środek na glony Algicid Super w ilości 150-200 ml.
- normalna eksploatacja basenu: 500ml /10 m3 oraz 40-60 ml Benamin Algicid Super.
Dozowanie chemikaliów najlepiej przeprowadzać wieczorem po zakończeniu korzystania z basenu.


Przed użyciem środka dezynfekującego ustalić wartość pH wody na 7,0 - 7,4.
Należy regularnie sprawdzać zawartość tlenu i wartość pH. Przy wysokiej temperaturze powietrza (okres letni) i dużej ilości osób kąpiących się może być konieczna wyższa dawka dozowanego środka.
Zawartość tlenu aktywnego powinna być regularnie kontrolowana i utrzymywana w zakresie 10 - 40 mg/l.


Inne zastosowania:
- dezynfekcja zbiorników i rurociągów: 20 - 50 ml/1 litr wody ( zależnie od zanieczyszczenia wody)

PRZECHOWYWANIE
Preparat należy przechowywać w oryginalnych zamkniętych opakowaniach,w chłodnym i ciemnym pomieszczeniu, z dala od produktów spożywczych, napojów i substancji łatwopalnych. Chronić przed światłem oraz zamarznięciem.

OPAKOWANIE Kanister 22kg

Potrzebujesz więcej informacji o produkcie lub pomocy w doborze odpowiednich preparatów do kondycjonowania wody w basenie?

Zapraszamy do kontaktu
tel. 604 551 268

e-mail: biuro@vimaro.pl


Czysta woda w basenie

Warunkiem nieskazitelnie czystej wody w Państwa basenie, jest odpowiednia higiena wody oraz czystość elementów wyposażenia. Aby właściwie dbać o akwen, trzeba korzystać z odpowiednio dobranej chemii basenowej i akcesoriów.

Chemia basenowa wysokiej jakości

Utrzymanie właściwych parametrów wody i ich systematyczna kontrola decyduje o skuteczności procesu dezynfekcji. Dzięki chemii najwyższej jakości utrzymanie właściwych parametrów jest znacznie łatwiejsze. W naszej ofercie znajdą Państwo produkty tylko renomowanych producentów, które gwarantują najlepsze efekty.