BWT BENAMIN SPOREX 20kg

BWT BENAMIN SPOREX - produkt niedostępny

- PODCHLORYN SODU - płynny nieorganiczny preparat chlorowy. Zawartość chloru ok.13%-15%. Stosowany do chlorowania ciągłego w automatycznych stacjach dozowania w instalacjach basenowych. Opakowanie 20 kg

Dezynfekcja chlorowa

BWT BENAMIN SPOREX - podchloryn sodu do automatycznegp dozowania.

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU
Benamin SPOREX jest to płynny preparat zawierający nieorganiczny związek chloru stosowany do dezynfekcji wody basenowej, wody pitnej, chłodzącej, użytkowej oraz do dezynfekcji ogólnej zbiorników, pojemników, instalacji wodnych i kanalizacyjnch. Skutecznie i szybko niszczy bakterie, algi, wirusy i grzyby.
Preparat Benamin SPOREX zawiera stabilizowany roztwór podchlorynu sodowego.

Własności: przezroczysty, żółtawy płyn o zawartości aktywnego chloru ok. 13-15%

DZIAŁANIE
Preparat Benamin SPOREX reaguje lekko zasadowo i podwyższa nieznacznie odczyn wody basenowej. W przypadku twardej wody możliwe jest wytrącenie się osadu wywołanego twardością (szczególnie, gdy wartość pH nie będzie utrzymywana na stałym poziomie), dlatego preparat ten stosowany jest przeważnie do wody miękkiej.
SPOREX stosuje się jako środek do długookresowego chlorowania (w celu utrzymania minimalnego stężenia chloru w wodzie) oraz jako dawka uderzeniowa (w przypadku wody z dużą zawartością glonów).

SPOSÓB STOSOWANIA / DAWKOWANIE
Preparat SPOREX można wlewać bezpośrednio do wody w basenie, np. w przypadku chlorowania uderzeniowego. Aby zapobiec powstawaniu wyblakłych plam SPOREX należy rozpuścić w 4 -5 krotnej ilości wody i możliwie równomiernie rozprowadzić na powierzchni wody. W większości przypadków środek Benamin SPOREX używany jest do dezynfekcji z wykorzystaniem automatycznych stacji dozujących. Stężenie preparatu użytkowego w zbiorniku zarobowym nie powinno być wyższe niż 15-20% (do przygotowywania roztworu należy używać w miarę możliwości wody miękkiej).

Zalecane ilości preparatu:
Woda basenowa: przed użyciem środka dezynfekującego ustalić wartość pH wody na 7,2 - 7,6.
Zawartość wolnego chloru utrzymywać stale na poziomie 0,3 mg/l.
Należy regularnie sprawdzać zawartość chloru i wartość pH. Przy wysokiej temperaturze powietrza (okres letni) i dużej ilości osób kąpiących się może być konieczna wyższa dawka dozowanego środka.

Orientacyjne dawki na 10m3 wody:
- przy pierwszym uruchomieniu / ponownym uruchomieniu po przerwie / przy występowaniu glonów: 350 ml
- normalna eksploatacja basenu: 60ml dziennie lub 180-240ml co 3 dni
- do chlorowania szokowego: 700ml
- dozowanie automatyczne: baseny odkryte/ whirlpool: 8-10ml/m3 wody obiegowej , baseny kryte: 2-4 ml/ m3
- dozowanie reczne: wieczorem po zakończeniu dzienniej eksploatacji basenu przygotować w pojemniku z tworzywa sztucznego roztwór środka dezynfekującego (1 część SPOREXU + 4 części wody) i rozprowadzić równomiernie na powierzchni wody. Włączyć na noc pompę obiegową.

Inne zastosowania:
- woda pitna, użytkowa,przemysłowa: 0,2-0,8 mg/l (dozowanie zależne od zanieczyszczenia wody surowej)
- zasilenie awaryjne w wodę pitną 1-5 mg/l (czas reakcji min.30 minut)
- obiegi wody chłodzącej 50-75 ml/m3 wody obiegowej

PRZECHOWYWANIE
Preparat należy przechowywać w opakowaniach zamkniętych w chłodnym pomieszczeniu, z dala od produktów spożywczych, napojów
i substancji łatwopalnych. Chronić przed światłem oraz zamarznięciem.

OPAKOWANIE:  Kanister 20kg

ZALECENIA DOTYCZĄCE STOSOWANIA
Preparat spełnia postanowienia ustawy o higienie kąpielowej (BGBI, 254/1976), ew. zarządzeniu o higienie w basenach (BGBI 495/ 1978). Dane dotyczące bezpieczeństwa stosowania preparatu są zamieszczone na etykiecie, względnie w wytycznych stosowania preparatów dezynfekcyjnych.

Atest PZH HK /W / 0234/ 07/ 99 z dn. 27.04.99r.

Potrzebujesz więcej informacji o produkcie, pomocy w doborze odpowiednich preparatów do kondycjonowania wody w basenie lub jesteś zainteresowany AUTOMATYCZNĄ STACJĄ DOZUJĄCĄ?

Zapraszamy do kontaktu
tel. 604 551 268

e-mail: biuro@vimaro.pl

INFORMACJE

  • Warunkiem skutecznej dezynfekcji jest utrzymywanie odczynu wody w optymalnym zakresie pH = 7,0 – 7,4 za pomocą pH-Minus w płynie lub pH-Plus w płynie.
  • Pojemniki należy transportować i przechowywać tylko w pozycji pionowej.
  • Składować w chłodnym miejscu i chronić przed promieniami słonecznymi.
  • przesyłka paletowa ADR
  • Każde opakowanie zawiera instrukcję stosowania

Czysta woda w basenie

Warunkiem nieskazitelnie czystej wody w Państwa basenie, jest odpowiednia higiena wody oraz czystość elementów wyposażenia. Aby właściwie dbać o akwen, trzeba korzystać z odpowiednio dobranej chemii basenowej i akcesoriów.

Chemia basenowa wysokiej jakości

Utrzymanie właściwych parametrów wody i ich systematyczna kontrola decyduje o skuteczności procesu dezynfekcji. Dzięki chemii najwyższej jakości utrzymanie właściwych parametrów jest znacznie łatwiejsze. W naszej ofercie znajdą Państwo produkty tylko renomowanych producentów, które gwarantują najlepsze efekty.