Filtr piaskowy SATURN 485 mm

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 081007-saturn
  • Producent: TEBAS

Filtr piaskowy SATURN 485 mm - basen do 50 m3

- idealny filtr piaskowy do niewielkich basenów ogrodowych. Wyposażony w 6-drogowy zawór montowany na górze filtra. W komplecie podstawa filtra i pompy oraz manometr. Filtr jest dobrze wykonany i bardzo atrakcyjny cenowo. Filtr nie nadaje się do pracy z wodą słoną. Ilość piasku 100 kg.

Filtr piaskowy SATURN 485 mm - basen do 50 m3

- filtr do basenu wykonany z polietylenu, jako jeden "odlew". Idealnie sprawdza się przy niewielkich basenach ogrodowych o kubaturze do 50m3. 
Zaleca się wymiane piasku filtracyjnego co 1 - 2 lata. 
Filtry piaskowe przeznaczone są do pracy przy temperaturze wody 5-45°C.
Zestaw filtracyjny powinien być zamontowany maks. 200 cm powyżej poziomu wody, na twardym stabilnym podłożu, najlepiej bliso basenu.
Prosta konstrukcja, wykonany z dobrych materiałów, prosty montaż.
Zalecana wzdajność pompy 10 m3/h.

DANE TECHNICZNE:

FILTR PRZEPŁYW MAKS. CIŚNIENIE ROBOCZE  POWIERZCHNIA FILTRACJI ILOŚĆ PIASKU
  m3/h  BAR  m2  KG
SATURN 405 mm 8 2,5 0,12 50
SATUN 485 mm 10 2,5 0,19 100
SATURN 610 mm 13 2,5 0,26 150

FUNKCJE ZAWORU 6-drogowego
Filtracja - pozycja dla filtrowania wody: woda jest kierowana bezpośrednio do zaworu górnego. Ponieważ woda przepompowywana jest przez piasek, zanieczyszczenia i brud są wychwytywane przez złoże i filtrowane. Przefiltrowana woda przechodzi z dna filtra z powrotem do zaworu i powraca do rurociągu.
Płukanie zwrotne - pozycja dla czyszczenia złoża filtra: przepływ wody jest odwrócony. Woda z przechodzi od dołu do góry filtra, usuwając przy tym zanieczyszczenia zatrzymywane przez filtr.
Płukanie - pozycja dla płukania systemu filtracyjnego: woda przepływa przez filtr od góry do dołu i na zewnątrz.
Opróżnianie - pozycja dla ominięcia przepływu przez filtr: woda z pompy przepływa bezpośrednio do odpływu, bez przechodzenia przez filtr.
Cyrkulacja - pozycja dla ominięcia przepływu przez filtr. Woda przepływa bezpośrednio do basenu, bez przechodzenia przez filtr.
Zamknięty - pozycja dla całkowitego zamknięcia przepływu wody do filtra. Nie należy przestawiać zaworu na tą pozycję podczas pracy pompy.

Zapraszamy do kontaktu
tel. 881 550 777

e-mail: biuro@vimaro.pl

Aby zapewnić maksymalną żywotność złoża filtracyjnego, wykonaj poniższe czynności:
1. Regularnie wykonuj płukanie zwrotne, zgodnie z instrukcją.
2. Utrzymuj prawidłowe wartości chemiczne w swoim basenie: pH: 7.2-7.8, Alkaliczność: 80-150 ppm, Zawartość wapnia: 150-300 ppm
3. Aby uniknąć uszkodzenia pompy i filtra, czyść koszyk pompy i skimmerów regularnie.
4. Wymień manometr, jeśli zauważasz nieprawidłowe odczyty.

 

Czysta woda w basenie

Warunkiem nieskazitelnie czystej wody w Państwa basenie, jest odpowiednia higiena wody oraz czystość elementów wyposażenia. Aby właściwie dbać o akwen, trzeba korzystać z odpowiednio dobranej chemii basenowej i akcesoriów.

Chemia basenowa wysokiej jakości

Utrzymanie właściwych parametrów wody i ich systematyczna kontrola decyduje o skuteczności procesu dezynfekcji. Dzięki chemii najwyższej jakości utrzymanie właściwych parametrów jest znacznie łatwiejsze. W naszej ofercie znajdą Państwo produkty tylko renomowanych producentów, które gwarantują najlepsze efekty.