Odkurzacz basenowy DOLPHIN WAVE 100 CB

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 9999096XEU-dolphin
 • Producent: DOLPHIN

Odkurzacz basenowy Dolphin WAVE 100 CB

- przeznaczony do ciężkiej, codziennej pracy na wszystkich typach basenów publicznych o długości do 25 m, powierzchni do 300 m2 i głębokości do 5 m. Przewód zasilający 30 m. Zaawansowane oprogramowanie odkurzacza zapewnia doskonałą skuteczność czyszczenia i odkurzania dna, ścian i linii wodnej basenu praktycznie nie pozostawiając miejsc wymagających dodatkowego czyszczenia. Wyposażony w szczotki CB do basenów porkytych folią, ceramiką, mozaiką; niecki metalowe, betonowe, z tworzyw sztucznych i żywic poliestrowych

Odkurzacz basenowy Dolphin WAVE 100 Combi Brush

- skonstruowany do ciężkiej, codziennej pracy na wszystkich typach basenów publicznych o długości do 25 m, powierzchni do 300 m2 i głębokości do 5 m. Przewód zasilający 30 m. Zaawansowane oprogramowanie odkurzacza zapewnia doskonałą skuteczność czyszczenia i odkurzania dna, ścian i linii wodnej basenu praktycznie nie pozostawiając miejsc wymagających dodatkowego czyszczenia. Wyposażony w szczotki CB do basenów porkytych folią, ceramiką, mozaiką; niecki metalowe, betonowe, z tworzyw sztucznych i żywic poliestrowych.

Odkurzacz efektywnie czyści i odkurza dno, a także czyści ściany i linię wodną basenu usuwając gromadzące się na nich naloty. Systematyczne stosowanie odkurzacza powoduje usunięcie większości zanieczyszczeń z basenu i zapobiega powstawaniu większych skupisk bakterii i glonów. 

W trakcie odkurzania usuwane są także zanieczyszczenia organiczne, co w znacznym stopniu zmniejsza zużycie chloru i innych preparatów chemicznych używanych do uzdatniania wody basenowej. Ponadto praca odkurzacza w basenie powoduje dodatkowe wymieszanie wody, co jest także czynnikiem redukującym zużycie środków chemicznych. 

Wszystkie zanieczyszczenia zbierane są w dużym worku filtracyjnym, który może być wielokrotnie płukany pod bieżącą wodą, a także wyprany w pralce mechanicznej. Posiada on dużą powierzchnię filtrowania umożliwiając wyczyszczenie brudnego basenu w jednym cyklu pracy. Zapełnienie worka filtracyjnego sygnalizowane jest kontrolką na zasilaczu wskazującą na konieczność jego wyczyszczenia. Wraz z odkurzaczem dostarczany jest dokładny worek filtracyjny o dokładności filtrowania 70 µm do codziennego czyszczenia basenów, superdokładny worek 50 µm do usuwania najdrobniejszych zanieczyszczeń oraz 5 jednorazowych worków zgrubnych o dokładności filtrowania 100 µm.

Wave 100 posiada umiejętność samoprogramowania cyklu pracy konkretnego basenu zapewniającą efektywny proces czyszczenia mimo różnych przeszkód znajdujących się w basenie jak wyspy, drabinki czy schody. Zespół napędowy odkurzacza Wave 100wyposażony został w udoskonalony system żyroskopowy, dzięki czemu odkurzacz porusza się po liniach prostych i pod kątem prostym, w wyniku czego skuteczność czyszczenia całego basenu uległa zdecydowanej poprawie. Odkurzacz posiada zasilacz cyfrowy współpracujący z łatwym w obsłudze pilotem zdalnego sterowania. Pilot umożliwia programowanie automatycznej pracy odkurzacza oraz wybór trybu pracy ręcznej, podczas którego za pomocą przycisków można skierować odkurzacz do miejsc wymagających dodatkowego czyszczenia.

Elementy konstrukcyjne wykonano ze specjalnie wzmacnianych tworzyw sztucznych ze względu na trudną eksploatację na basenach publicznych zapewniając tym samym długoletnią i niezawodną pracę.

Najważniesze cechy odkurzacza basenowego Dolphin Wave 100

 • Zaawansowane oprogramowanie odkurzacza zapewnia doskonałą skuteczność czyszczenia i odkurzania dna, ścian i linii wodnej basenu praktycznie nie pozostawiając miejsc Wymagających dodatkowego czyszczenia.
 • Niskie napięcie zasilające zespół napędowy (29 VDC) zapewnia niskie zużycie energii.
 • Odkurzacz ma wbudowany mechanizm ułatwiający omijanie przeszkód w basenie i zapobiegający zablokowaniu na ścianie (drabinki).
 • Odkurzacz nadaje się do pracy w basenach posiadających wypłycenia (plaże).
 • Standardowo wyposażony jest w szczotki CB (Combi Brush) przeznaczone do basenów pokrytych różnymi rodzajami ceramiki i mozaiki, basenów wyłożonych folią PVC, jak również wykonanych z żywic poliestrowych i stali nierdzewnej. Jako opcja Wave 100 może być wyposażony w szczotki WB (Wonder Brush) do szczególnie śliskiej ceramiki.
 • Cztery szczotki i dwa silniki napędowe polepszają zdecydowanie właściwości manewrowe odkurzacza podczas pracy automatycznej i ręcznej.
 • Przewód zasilający o długości 30 m posiada obrotnicę zapobiegającą jego skręcaniu.
 • Uniwersalny zasilacz cyfrowy może być zasilany napięciem z zakresu 100 – 250 V. Posiada kontrolki zapełnienia worka filtracyjnego i zwłoki czasu pracy.
 • Cykl pracy do wyboru trwa 4, 6 lub 8 godzin, po czym następuje automatyczne wyłączenie odkurzacza.
 • Zespół napędowy posiada zabezpieczenie przed przeciążeniem i niedociążeniem.
 • Wyposażony jest w wózek do wygodnego transportu i przechowywania odkurzacza wraz z przewodem pływającym, zasilaczem i pilotem.
 • Gwarancja – 3 lata, przy czym gwarancja na zespół napędowy – 3000 godzin pracy.

Pilot zdalnego sterowania umożliwia wybór trybu pracy ręcznej (sterowanie ruchami odkurzacza) oraz trybu pracy automatycznej. W czasie pracy ręcznej sterowanie ruchami odkurzacza odbywa się za pomocą czterech przycisków. Po zmianie trybu pracy na automatyczny możliwy jest wybór parametrów pracy oraz rodzaju czyszczenia obrazowanych za pomocą umieszczonych na wyświetlaczu ikonek:

 • Długość cyklu pracy (czyszczenia):
  • cykl szybki 4 godziny,
  • cykl skuteczny do codziennego czyszczenia 6 godzin (nastawa domyślna),
  • cykl ekstra skuteczny 8 godzin.
 • Zwłoka rozpoczęcia pracy (umożliwia opadnięcie zanieczyszczeń na dno basenu):
  • bez zwłoki (nastawa domyślna),
  • zwłoka 1 godz.
  • zwłoka 2 godz. 
 • Rodzaje skanowania (czyszczenia):
  • regularny - czyszczenie dna i ścian basenu (co 16 minut), 
  • ultra czyszczenie - czyszczenie tylko dna basenu ( wolniejsze ruchy odkurzacza), 
  • tylko dno (nastawa domyślna) - zwykłe czyszczenie dna i narożników basenu, 
  • tylko linia wodna – czyszczenie tylko ścian i linii wodnej basenu.

Zasięg nadajnika pilota 50 m. Baterie zasilające 2xAAA

 

Dane techniczne Dolphin WAVE 100
 Wielkość basenu długość do 25 m, powierzchnia do 300 m2 głębokość do 5 m 
 Typy pokrycia basenu  Folia, ceramika, mozaika, metal, beton, tworzywa sztuczne i żywice poliestrowe 
 Długość cyklu pracy (czyszczenia)  4, 6 lub 8 godzin
 Prędkość czyszczenia liniowa 15 m/min 
 Prędkość czyszczenia powierzchni  4,5 m2/min 
 Szerokość czyszczenia  0,4 m
 Wydajność pompy 17 m3/godz 
 Dokładność filtrowania 70 µm (1 worek), 50 µm (1 worek) i 100 µm (5 worków jednorazowych)Powierzchnia filtracyjna worka: 7 750 cm2
 Napięcie zasilania pierwotne 100 – 250 V 
 Napięcie zasilania wtórne i moc zasilacza 29 V, maksymalnie 180 W 
 Silniki elektryczne  dwa szczotkowe napędu odkurzacza, jeden bezszczotkowy pompy 
 Zabezpieczenia silników elektrycznych  przed przeciążeniem i niedociążeniem 
 Certyfikaty  CE, ETL 
 Zabezpieczenia  Praca poza wodą i zablokowanie na ścianie 
 Stopień ochrony zasilacza  IP 53 
 Stopień ochrony pilota IP 64 
 Długość przewodu zasilającego odkurzacz  30 m 
 Obrotnica na przewodzie zasilającym  Tak–zabezpieczenie przed skręcaniem przewodu 
 Szczotki  WB (Wonder Brush)
 Wózek Tak
 Masa bez przewodu 13,0 kg
 Masa całkowita 24,5 kg
 Wymiary kartonu  60 x 50 x 50 cm

ZESTAW ZAWIERA: odkurzacz z przewodem zasilającym, zasilacz, pilota zdalnego sterowania, worki filtracyjne - łącznie 7 szt. wózek, instrukcję obsługi.

Wyposażenie basenów publicznych, serwis odkurzaczy DOLPHIN

Kontakt:

tel. 881 550 777

e-mail: biuro@vimaro.pl

Czysta woda w basenie

Warunkiem nieskazitelnie czystej wody w Państwa basenie, jest odpowiednia higiena wody oraz czystość elementów wyposażenia. Aby właściwie dbać o akwen, trzeba korzystać z odpowiednio dobranej chemii basenowej i akcesoriów.

Chemia basenowa wysokiej jakości

Utrzymanie właściwych parametrów wody i ich systematyczna kontrola decyduje o skuteczności procesu dezynfekcji. Dzięki chemii najwyższej jakości utrzymanie właściwych parametrów jest znacznie łatwiejsze. W naszej ofercie znajdą Państwo produkty tylko renomowanych producentów, które gwarantują najlepsze efekty.