Basenowa Pompa Ciepła Fairland Inver X 8,8kW (basen 20-40m3) WI-FI

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: IXCR26
 • Producent: Fairland

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 10 079,00 zł brutto
 • 7 849,00 zł
 • szt.

Pompa ciepła do basenu Fairland Inver X 11,3kW (basen 25-45m3) WI-FI

- W pełni inverterowe pompy ciepła Fairland INVER X z serii IXCR wyróżnia funkcja turbo ogrzewania oraz chłodzenia wody basenowej.  Dostarczana jest kompletna pompa ciepła, zestaw do usuwania skroplin, wibroizolatory – 4szt, przykrycie zimowe wykonane z wodoodpornego materiału oraz instrukcję w języku polskim. Gwarancja: 36 miesiące.

Pompa ciepła Fairland Inver X 11,3kW (basen 25-45m3) WI-FI

 

Charakterystyka pomp ciepła Fairland Ciepła Inver X

Pompa ciepła to jeden z najbardziej efektywnych sposobów na podgrzewanie wody basenowej. W naszym klimacie podgrzewanie wody jest niezbędne aby zachować wysoki komfort kąpieli, dlatego warto zdecydować się na zakup powietrznej pompy ciepła, która jest najbardziej wydajna i energooszczędna. Stosunek kosztów eksploatacji do kosztów inwestycji jest bardzo niski w porównaniu do kotła gazowego, olejowego lub grzałki elektrycznej.

 

Korzyści z używania pompy inwerterowej

W pompach INVER X została wykorzystana najnowsza technologia FULL-INVERTER, zapewnia ona zwiększona o 20% wydajność (Turbo) i zarazem bardzo cichą pracę (Silence). Falowniki w płynny sposób dopasowują obroty sprężarki jak i wentylatora po to, aby jak najszybciej uzyskać pożądaną temperaturę wody w basenie.

 

Początek sezonu dla zwykłej pompy ciepła bywa trudny, chłodne dnie nie sprzyjają szybkiemu podgrzaniu się wody basenowej.  Pompa Fairland Inver X nie ma z tym problemu! Dzięki funkcji TURBO która może osiągnąć 120% wydajności podgrzewanie wody jest znacznie szybsze. Nowa technologia pozwala pracować pompie w temperaturze do nawet -15°C.

 

Współczynnik COP w basenowych pompach ciepła Inver X

Wybierając pompę ciepła INVER X zalecamy wybór większego modelu, aby pompa pracowała większość czasu z niską prędkością, dzięki temu możemy uzyskać wysoki współczynnik efektywności COP, obniżyć 15-krotnie poziomu hałasu oraz wydłużyć żywotność pompy.

Pompy ciepła do basenu Inver X osiągają współczynnik efektywności COP w zakresie 16 - 6 przy następujących parametrach:
- temp. powietrza: 26oC            temp. wody: 26oC       wilgotność: 80%
oraz COP w zakresie 8,5 - 4,5 przy parametrach:
- temp. powietrza: 15oC            temp. wody: 26oC       wilgotność: 70%.

Parametry te zapewniają niskie koszty ogrzania basenu. Co za tym idzie koszty eksploatacji basenu podczas całego sezonu drastycznie maleją.

Średni współczynnik COP dla pomp Inverter-Plus to COP=11,5

Pompy w pełni inwerterowe takie jak Inverter-plus lub InverX posiadają współczynnik COP na wyższym poziomie niż pompy Comfortline, które są tylko częściowo inwerterowe.

 

Co to jest współczynnik COP?

Współczynnik efektywności chłodniczej COP to stosunek oddanej mocy grzewczej do mocy elektrycznej, którą pompa pobrała. Dla przykładu. Jeśli pompa posiada współczynnik COP = 11 i pobiera 1kW mocy to oddaje 11kW mocy cieplnej czyli 11 razy więcej.

Montaż basenowej pompy ciepła

Pompę ciepła najlepiej jest ustawić na fundamencie za pośrednictwem wibroizolatorów, w ten sposób ograniczymy hałas i wibrację. Rury tłoczące wodę z basenu do pompy najlepiej jest zaizolować termicznie, w ten sposób unikniemy niepotrzebnych strat ciepła.

Pompy inwerterowe do wydajnej pracy potrzebuje powietrza atmosferycznego, to z niego wytwarzane jest ciepło dostarczane do wody basenowej.

Obsługa pompy ciepła do basenu

Obsługa pompy jest bardzo prosta. Na obudowie znajduje się sterownik przyciskiem: włączenia, ustawienia temperatury, „Mode” z diodami Smart i Silence oraz Turbo, oraz wyświetlaczem na którym widnieje temperatura wody: aktualna i zadana. Na początku sezonu grzewczego zalecany jest wybór trybu „silence”, pompa pracuje wtedy ze średnią wydajnością ok. 50% osiągając przy tym wyższy współczynnik COP i generując mniejszy hałas.

W przypadku usterki praca pompy zostanie wstrzymana, a na wyświetlaczu pojawi się kod błędu – dzięki czemu szybko będzie można dokonać naprawy.

 

O producencie:

Fairland - renomowany producent pomp ciepła do ogrzewania basenu. Firma ma ponad 20 letnie doświadczenie w produkcji pomp ciepła, a opracowane i stosowane przez firmę technologie inwerterowe znacząco obniżają zużycie energii, nie tracąc przy tym mocy grzewczej. Linia pomp ciepła do basenu firmy Fairland charakteryzuje się wysoką jakością, dobrą wydajnością oraz prostotą i komfortem obsługi. Z kolei możliwość pracy nawet w niskich temperaturach pozwala znacznie wydłużyć sezon kąpielowy. 

 

Cechy pomp Inver X:

 • Certyfikat TUV Rheinland
 • Wydajność nawet do 120%
 • Niskie koszty eksploatacji
 • Cicha praca
 • Miękki rozruch
 • Sprężarka marki Mitsubishi
 • Inverterowy silnik wentylatora
 • Tytanowy wymiennik ciepła spawany lutem z dodatkiem srebra, dodatkowo pokryty PVC
 • Aluminiowa obudowa
 • Praca w trudnych warunkach – do nawet -15°C
 • Możliwość sterowania przez WiFi

 

Dostępne modele pomp Inver X:

 • IXCR26 - pompa ciepła INVER X 230 V o mocy grzewczej 8,8 kW
 • IXCR36 – pompa ciepła INVER X 230 V o mocy grzewczej 11,3 kW
 • IXCR46 – pompa ciepła INVER X 230 V o mocy grzewczej 14,0 kW
 • IXCR56 – pompa ciepła INVER X 230 V o mocy grzewczej 18,0 kW
 • IXCR56 – pompa ciepła INVER X 230 V o mocy grzewczej 22,0 kW
 • IXCR80T - pompa ciepła INVER X 230 V o mocy grzewczej 27,5 kW
 • IXCR110T - pompa ciepła INVER X 230 V o mocy grzewczej 35,0 kW

DANE TECHNICZNE POMPA CIEPŁA FAIRLAND INVER X

Dowiedz się więcej

 

Chcesz zamontować pompę ciepła? Skorzystaj z oferty specjalnej. Zapraszam do kontaktu.

 


tel. 881 550 777

e-mailbiuro@vimaro.pl

Informacja:
Największe straty ciepła są w basenach bez przykrycia. Przykrywając basen folią solaryczną możesz zminimalizować straty ciepła nawet do 80%. 
Pompa ciepła + folia solaryczna = wydłużenie sezonu o kilka tygodni.

Czysta woda w basenie

Warunkiem nieskazitelnie czystej wody w Państwa basenie, jest odpowiednia higiena wody oraz czystość elementów wyposażenia. Aby właściwie dbać o akwen, trzeba korzystać z odpowiednio dobranej chemii basenowej i akcesoriów.

Chemia basenowa wysokiej jakości

Utrzymanie właściwych parametrów wody i ich systematyczna kontrola decyduje o skuteczności procesu dezynfekcji. Dzięki chemii najwyższej jakości utrzymanie właściwych parametrów jest znacznie łatwiejsze. W naszej ofercie znajdą Państwo produkty tylko renomowanych producentów, które gwarantują najlepsze efekty.