BAYROL CALCINEX 1l

4718141-bayrol
Producent: BAYROL
szt.
Cena katalogowa:57,77 zł
Rabat: -8,67 zł (15 %)
49,10 zł

STABILIZACJA TWARDOŚCI WODY

BAYROL CALCINEX

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU I DZIAŁANIE

Calcinex posiada obojętny odczyn pH i jest odporny na działanie chloru. Nie zawiera fosforanów, a tym samym nie stanowi pożywki dla wodorostów. Ma postać bezwonnego jasnożółtego płynu gotowego do bezpośredniego użycia i zawiera kwas poliwęglowy. 

Preparat zapobiega tworzeniu się związków wapnia, związków metali i innych zanieczyszczeń w basenach, wymiennikach ciepła i filtrach. Powinien być stosowany na początku sezonu. vimaro.pl
Ponadto Calcinex dodany odpowiednio wcześnie do basenu wiąże jony metali zawarte w wodzie i tym samym zapobiega zabarwieniom wody. Jest to szczególnie istotne w przypadku, gdy do napełniania i uzupełniania wody w basenie używana jest nieuzdatniona woda studzienna.

Calcinex należy dozować zaraz po napełnieniu basenu.
Dozowanie zależy od twardości wody i wynosi 15 – 30 ml na 1 m³ wody w basenie:

  0 – 15° dH (stopień niemiecki) - 15 ml/m³
15 – 20° dH - 20 ml/m³
20 – 25° dH - 25 ml/m³
    > 25° dH - 30 ml/m³

Przy temperaturach wody powyżej 28° C zaleca się zwiększenie dozowanych ilości od 30% do 50%. Kolejne dozowania zależą od ilości dodawanej świeżej wody.

Opakowanie: butelka 1 litr

Zagrożenia (R)

  • Nie dotyczy.

Sposób prawidłowego postępowania (S)

  • S 2 – Chronić przed dziećmi.
  • S 24/25 – Unikać zanieczyszczenia skóry i oczu.

Zagrożenia pożarowe

  • Zalecane środki gaśnicze - preparat niepalny. Stosować środki gaśnicze odpowiednie do materiałów magazynowanych w bezpośrednim sąsiedztwie.
  • Nieodpowiednie środki gaśnicze - nie określa się.
  • Szczególne zagrożenia ze strony produktów spalania i wydzielających się gazów - podczas pożaru powstają produkty pirolizy i niepełnego spalania. Wdychanie produktów rozkładu może powodować poważne skutki zdrowotne.
  • Specjalne wyposażenie ochronne strażaków - wyposażenie strażaków dostosować do lokalnych warunków akcji gaśniczej, zalecane jest pełne wyposażenie bojowe z aparatami oddechowymi.
  • Inne informacje - pojemniki w strefie zagrożonej chłodzić wodą.

Potrzebujesz więcej informacji o produkcie lub pomocy w doborze odpowiednich preparatów do kondycjonowania wody w basenie?

Zapraszamy do kontaktu
tel. 604 551 268

e-mail: biuro@vimaro.pl

WAŻNE WSKAZÓWKI

  • Stosowanie preparatu Calcinex jest szczególnie zalecane na basenach posiadających żaluzje, gdyż zapobiega osadzaniu się wapnia na trudnych do czyszczenia lamelkach.
  • preparat dozować w okolicach dysz napływowych oraz w kilku miejscach w basenie