Regulator poziomu wody SWIM-TEC

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 309060
  • Producent: SWIM-TEC

Elektroniczny regulator poziomu wody SWIM-TEC

- proste i niezawodne urządzenie do automatycznej kontroli napełniania wody w basenach. Czujnik magnetyczny umieszcza się w skimmerze. Szkrzynka sterująca w komorze technicznej. Opóźnienie włączenia ustawia się potencjometrem na płytce drukowanej w zakresie 5 - 20 sekund. Ustawienie fabryczne: 15 sekund. Regulator posiada wbudowane zabezpieczenie przed przelaniem basenu oraz przed suchobiegiem pompy obiegowej. 

Elektroniczny regulator poziomu wody SWIM-TEC 

- proste i niezawodne urządzenie do automatycznej kontroli napełniania wody w basenach. Urządzenie posiada stałą nastawę wartości granicznej poziomu wody. Odchylenia w górę lub w dół od owej wartości są wykrywane w sposób ciągły przy pomocy magnetycznego czujnika poziomu (pływaka). Jeżeli wysokość poziomu wody przekroczy na pewien czas wartość graniczną (sytuacja normalna), zostaje uruchomiony zawór magnetyczny, dzięki któremu uzupełniamy wodę w basenie lub wannie. Można aktywować automatyczny system bezpieczeństwa. System ten automatycznie przerywa działanie zaworu magnetycznego.

Czujnik regulatora montowany jest w skimmerze. Skrzynkę sterującą należy zamontować w suchym, dobrze wentylowanym miejscu. Temperatura otoczenia min. 5 ° C / max. 40 ° C vimaro.pl
Opóźnienie włączenia ustawia się potencjometrem na płytce drukowanej w zakresie 5 - 20 sekund. Ustawienie fabryczne: 15 sekund.


Zestaw zawiera:

  • skrzynkę sterującą SWIM-TEC,
  • pływającą sondę poziomu wody 12V,
  • elementy montażowe,
  • kabel czujnika o długości 5m
  • opcjonalnie elektrozawór
Działanie regulatora opiera się na pracy magnetycznego czujnika poziomu wody. Dzięki temu w wodzie nie dochodzi do przepływu prądów i zwiększenia obecności elektrolitów. Nie jest wymagane regulowanie elektroniki, np. przy dłuższym kablu połączeniowym (do 100 m). Elektronika i czujnik poziomu wody są zasilane niskim, bezpiecznym napięciem wynoszącym 12V. Budowa regulatora odpowiada właściwym przepisom VDE. Pożądany poziom wody jest sygnalizowany położeniem czujnika poziomu. Jeżeli poziom wody spadnie poniżej poziomu granicznego, czujnik poziomu przekazuje tą informację do skrzynki sterującej. vimaro.pl
Opóźnienie włączenia i wyłączenia elektroniki ze stałą nastawą zapobiega uruchomieniu czynności sterowania na skutek ruchu fal (brak włączania-wyłączania, a dzięki temu nie ma „uderzeń wody”).
Dodatkowo system bezpieczeństwa może być aktywowany przez operatora w przedziale czasowym między 10 a 240 minut (Ustawienie fabryczne 90 min). Gwarantuje to, że zawór magnetyczny nie pozostaje stale otwarty, gdy czujnik poziomu podchodzi w górę.
Regulator ma również wbudowane zabezpieczenie przed suchobiegiem pompy obiegowej.

Zasilanie 230 V - 50 Hz, bezpiecznik max. 16 A.

Ważna uwaga:
W czasie pracy stacji dozująco-kontrolnej, elektrozawór musi być w pozycji zamkniętej. Napełnianie wody powinno odbywa się poza czasem pracy filtra.

Kontakt:
tel. 881 550 777

e-mail: biuro@vimaro.pl

Czysta woda w basenie

Warunkiem nieskazitelnie czystej wody w Państwa basenie, jest odpowiednia higiena wody oraz czystość elementów wyposażenia. Aby właściwie dbać o akwen, trzeba korzystać z odpowiednio dobranej chemii basenowej i akcesoriów.

Chemia basenowa wysokiej jakości

Utrzymanie właściwych parametrów wody i ich systematyczna kontrola decyduje o skuteczności procesu dezynfekcji. Dzięki chemii najwyższej jakości utrzymanie właściwych parametrów jest znacznie łatwiejsze. W naszej ofercie znajdą Państwo produkty tylko renomowanych producentów, które gwarantują najlepsze efekty.